Kurs pierwszej pomocy

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Kurs pierwszej pomocy

Kurs pierwszej pomocy

Wczoraj (tj. 20 lutego) odbył się już drugi kurs pierwszej pomocy w naszej szkole, tym razem przeznaczony w szczególności dla klas I-III, choć znaleźli się i uczestnicy ze starszych klas.

Szkolenie rozpoczynało się dopiero o godzinie 15:00, dlatego dla dzieci został przygotowany mały poczęstunek w postaci kanapek i herbaty.

Następnie, dzieci pod okiem instruktorek z Akademii Medycznej we Wrocławiu nauczyły się trudnej sztuki bandażowania, sztucznego oddychania i masażu serca, oraz najistotniejszych podstaw –prawidłowego wzywania pogotowia i dbania o własne bezpieczeństwo. Do dyspozycji uczniów zostały przeznaczone profesjonalne fantomy, bandaże, rękawiczki i inny sprzęt ratunkowy.

Kurs okazał się również dobrą zabawą, a sporo dzieci zostało jeszcze po zajęciach by doskonalić swoje umiejętności. Dziękuję serdecznie całej trzydziestce uczestników i zapraszam ponownie na wiosnę.