Śpiewem o miłości do małej ojczyzny

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Śpiewem o miłości do małej ojczyzny

Śpiewem o miłości do małej ojczyzny

W poprzedni piątek uczniowie klasy VI wybrali się do Muzeum Etnograficznego we Wrocławiu w ramach projektu „Śpiewem o miłości do małej ojczyzny”.

W wycieczce brali udział wszyscy nasi szóstoklasiści oraz uczniowie klasy czwartej ze szkoły w Woliborzu. Głównym celem wyjazdu była wizyta w Muzeum Etnograficznym  - nasi podopieczni zapoznali się z ekspozycją stałą, dowiedzieli się, jak wyglądało życie mieszkańców Dolnego Śląska na początku XX wieku oraz wkrótce po wojnie, co pozwoli im lepiej poznać własne korzenie.

Udaliśmy się również na wystawy czasowe – oglądaliśmy makiety domów i kościołów znajdujących się na terenie Dolnego Śląska, zobaczyliśmy również prace metalurgiczne pana Ryszarda Mazura, jednego z najbardziej znanych współczesnych kowali w Europie. Jednak szczególnym doświadczeniem było zobaczenie w muzeum ruchomych figur pana Jana Michalaka – dziadka jednej z nauczycielek z naszej szkoły, pani Doroty Michalak.

Szóstoklasistom wycieczka przypadła do gustu, z pewnością wykorzystają zdobytą wiedzę w kolejnych działaniach i badaniach lokalnego folkloru, związanych z udziałem w projekcie.