Majowa wycieczka

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Majowa wycieczka

Majowa wycieczka

Zakończyła się już trzydniowa, pełna emocji wycieczka uczniów klas III-VII.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Park Dinozaurów w Krasiejowie – młodzież odbyła podróż w Tunelu Czasu” do początków naszej planety, obejrzała eksponaty w postaci modeli dinozaurów w skali 1:1, dowiedziała się wiele na temat historii życia na Ziemi. Najbardziej jednak naszym uczniom spodobało się kino 5D oraz park rozrywki znajdujący się na terenie obiektu - place zabaw, kolejki i karuzele. Po opuszczeniu Krasiejowa pojechaliśmy do hostelu „Florencja” w Wieliczce.

Dzień drugi zaczęliśmy od zwiedzania kopalni w Bochni – jest to najstarsza kopalnia soli w Polsce. Zwiedzanie umilały nam pokazy multimedialne, dzięki którym zobaczyliśmy, jak zmieniała się kopalnia i w jaki sposób funkcjonowała w kolejnych wiekach. Uczniowie mogli też zjechać z kilkudziesięciometrowej zjeżdżalni znajdującej się w podziemiach. Po wyjściu z kopalni udaliśmy się do Krakowa. Zobaczyliśmy Wawel, Barbakan, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz… kawiarnię stylizowaną na „Dziórawy Kocioł”, ulubione miejsce spotkań bohaterów książek z cyklu „Harry Potter”.

Trzeciego dnia odwiedziliśmy zamek oraz skansen w Dobczycach, a po obiedzie ruszyliśmy w drogę powrotną do Włodowic.