Wiosna, wiosna

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Wiosna, wiosna

Wiosna, wiosna

Zgodnie z dawną tradycją przywitaliśmy wiosnę paląc i topiąc Marzannę. Ekologiczną kukłę ze słomy i drewna wykonali uczniowie klasy I, a w wesołym pochodzie zimę żegnały wszystkie klasy edukacji wczesnoszkolnej. 
To jednak nie koniec atrakcji związanych z pierwszym dniem wiosny – z  inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, dzieci z poszczególnych klas przebrały się za jeden z radosnych kolorów – w ten sposób otrzymaliśmy niebieską klasę pierwszą, czerwoną drugą, zieloną trzecią i tak dalej... rezygnując ze standardowych szarych barw korytarz od razu stał się weselszy. Na pamiatkę zrobiliśmy sobie jeszcze zdjęcie, do którego dzieci pozują układając się w kształt kwiatka. 
Dzień wiosny jest co roku, ale wczoraj mieliśmy też szansę obserwować zjawisko znacznie rzadsze – zaćmienie słońca. Oczywiście przygotowując pokaz pamiętaliśmy o zasadach bezpieczeństwa i nikt nie patrzył prosto w słońce bez niezbędnych zabezpieczeń. Zaćmienie oglądaliśmy metodą projekcji ekranowej przy pomocy lornetki i lunety. Nieoceniona okazała się jednak płytka spawalnicza przyniesiona przez Emilię Michalską, dzięki której można było patrzeć wprost na słońce. 
Teraz czas już na wysokie temperatury, kwitnące kwiaty i alergię, czyli wszystkie nieodłączne właściwości wiosny. 

Opracowanie: szkolnastrona.pl