Urodziny Polski

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Urodziny Polski

Urodziny Polski

8 listopada uczciliśmy w szkole Święto Niepodległości. Wiele się działo, było radośnie, poważnie i wesoło, wzruszająco i zabawnie. Gościliśmy przedszkolaki, rodziców i dziadków, ale w świętowanie włączylismy też mieszkańców Włodowic.

Na początek uczestnicy koła teatralnego przedstawieniem przypomnieli nam wydarzenia historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Następnie przedszkolaki i uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni patriotyczne. A potem przyszedł czas na wspólne śpiewanie pieśni - publiczność włączyła się z ochotą. Później dzieci z klas I-III we wspaniały sposób zaprezentowały modę patriotyczną. Wszystkie stroje były wg ich projektów i przez nich wykonane. Po tym Samorząd Uczniowski zaprosił nas do wspólnego biało-czerwonego zdjęcia, a później ruszyliśmy... Odbył się marsz dla Polski, a więc wszyscy: przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjaliści wraz z nauczycielami maszerowali przez Włodowice z pieśnią patriotyczną na ustach. Takie oto były urodziny Polski.