Fasady bez ograniczeń

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » Fasady bez ograniczeń

Fasady bez ograniczeń

Projekt szkoły podstawowej we wsi Włodowice autorstwa Elżbiety Grodzkiej z pracowni EG projekt  został nagrodzony w konkursie FASADY BEZ OGRANICZEŃ w kategorii projekty budynków z wykorzystaniem systemu ociepleń ścian zewnętrznych ECOROCK FF.

za organizatorem: 

Bardzo dojrzała i przemyślana praca. Nie epatuje niepotrzebnymi środkami wyrazu, wprowadzając jednocześnie bardzo subtelną interakcję pomiędzy starym/nowym, istniejącym/projektowanym, pełnym/pustym, która wypełniona edukacyjnym programem funkcjonalnym sprawia, że wszystko jest jasne i oczywiste w tej historii. Bardzo dobrze rozegrana kompozycyjnie i urbanistycznie, z atrakcyjnymi otwarciami i mikrownętrzami oraz podkreśleniem ważnej hierarchicznie pierzei wiejskiej drogi. Praca bardzo dobrze wpisuje się w filozofię lokalnej szkoły, gdzie prócz obudowy dla programu funkcjonalnego przebijają się wartości takie jak skromność, umiar i samoograniczenie, mające nieocenione oddziaływanie w edukacji i wychowaniu.

Pomysłowe połączenie sprawdzonego sytemu ECOROCK FF z nowoczesnym akcentem zrealizowanym w technologii ROCKPANEL Chameleon w niewielkim budynku szkoły w terenie wiejskim pokazuje możliwości zastosowania rozwiązań oferowanych przez ROCKWOOL w budownictwie mniejszej skali. Ze względu na przeznaczenie budynku doceniona została dbałość o bezpieczeństwo poprzez zastosowanie niepalnych elewacji ROCKWOOL w typowym i nowatorskim ujęciu.


Kliknij TUTAJ

Opracowanie: szkolnastrona.pl