We Wrocławiu

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności » We Wrocławiu

We Wrocławiu

W czwartek 24.10.2013 klasy IV-IG wybrały się na wycieczkę do Wrocławia. 

            Pogoda nam dopisała, gdyż było słonecznie i pogodnie. Na samym początku udaliśmy się do ogrodu japońskiego. Była tam różnorodna roślinność i cudne widoki. Znajdował się tam także mały wodospad, przy którym dużo osób robiło sobie zdjęcia. Niedaleko niego był staw, który zamieszkiwały czerwone karpie, na które można było rzucić okiem stojąc moście tuż nad powierzchnią wody. Ryby były ogromne i wszystkie miały przybliżoną wielkość.

            Gdy wyszliśmy z ogrodu zaczęliśmy się wpatrywać w fontanny ozdabiające okolice Hali Stulecia. Było to za dnia, dlatego nic nie było wyświetlane, lecz w nocy jest tam bardzo kolorowo i ciekawie.

            Następnym etapem naszej podróży była galeria Arkady. Tam spędziliśmy ok. 2 godziny. Zjedliśmy obiad, a później dużo osób dokonało zakupu ubrań lub innych rzeczy, ale nie wszyscy.      Kolejnym krokiem było odprężenie się w basenie. Nie był to zły pomysł. Wszyscy się świetnie bawili i miło spędzili razem czas. Tam również spędziliśmy 2 godziny. Było wiele atrakcji, takich jak: zjeżdżalnia Małysza (można było w końcu poczuć wiatr we włosach), Zjeżdżalnia niebieska (nie była bardzo szybka, ale także nie była za wolna, po prostu w sam raz dla nas), zjeżdżalnia pontonowa, zjeżdżalnia żółta (długa, jednak zjazd zajmował krótką chwilę, gdyż jechało się ok. 60 km/h), zjeżdżalnia Algida (nikt nie miał okazji jej przetestować, ponieważ była w tym czasie remontowana i nieczynna), znajdowało się tam także jaccuzi, leniwa rzeka, basen z falami i wiele innych atrakcji. Po basenie wróciliśmy do transportu i wyruszyliśmy w podróż powrotną.

            I tak wróciliśmy do domu, po dniu pełnym przygód.

Joanna Rawicka, kl. VI

Opracowanie: szkolnastrona.pl