Dzień Chłopaka

Jesteś tu: » Strona startowa » Samorząd Uczniowski » Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka

W naszej szkole 1 październikobchodzono Dzień Chłopaka.Z tej okazji Samorząd Uczniowski - dziewczyny zaproponowały aby wybrać najsympatyczniejszego chłopaka w naszej szkole. Wszystkie dziewczyny brały udział w głosowaniu, którego wynik jest nastepujący:
Tytuł najsympatyczniejszego chłopaka w roku szkolnym 2012/2013 zdobył uczeń klasy V -

Bogusław Borkowski!!!

Gratulujemy!

Przybliżmy sobie historię tego święta.Dzień Chłopca powstał, prawdopodobnie przez analogie do Dnia Kobiet. Jak podaje angielska wikipedia. "International Men's Day" był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago.
Dlatego, iż jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. I tak, w Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy, obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada.
W Wielkiej Brytanii i Irlandii International Men's Day czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia.
Także w Polsce nie ma zupełnej zgodności co do dnia, w którym należy obchodzić ten dzień. Większość źródeł podaje 30 września ale niektóre wskazują na 10 marca, przy czym 30 września częściej spotykamy się z nazwą "Dzień Chłopaka", podczas gdy 10 marca z nazwą "Dzień Mężczyzny".
Wszystkim chłopakom życzymy :
Uśmiechu na twarzy
a w sercu radości,
spełnienia marzeń
i szczęścia w miłości -
wszystkiego najlepszego
z okazji Dnia Chłopaka :)