Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Jesteś tu: » Strona startowa » Samorząd Uczniowski » Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Nasz Samorząd Uczniowski włączył się w obchody Dnia Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada. I tak wszyscy uczniowie uśmiechali się do siebie dumnie nosząc plakietki życzliwości, a także przesyłali sobie pozdrowienia i życzenia korzystając ze specjalnie zrobionej skrzynki. A nasi nauczyciele nie robili tego dnia kartkówek ani sprawdzianów.

Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. 21 listopada rozglądając się wokół siebie podajmy rękę sąsiadowi, sąsiadce przytrzymajmy drzwi, zróbmy niespodziankę obcym osobom mówiąc im „dzień dobry” lub życząc im „miłego dnia” (mimo iż wcześniej nigdy ich nie widzieliśmy). Choć ten jeden dzień w roku bądźmy uprzejmi dla każdego i obserwujmy jak miło się wówczas żyje...