W Uciechowie

Jesteś tu: » Strona startowa » Samorząd Uczniowski » W Uciechowie

W Uciechowie

Przedstawiciele dużego Samorządu Uczniowskiego: Sandra Krężel i Maciej Kuzak oraz Róża Maćkowska wraz z opiekunkami: p. Barbarą Budai i p. Anną Grzybowską odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Uciechowie.

W naszej szkole organizowany był Dzień Dobroci Dla Zwierząt, postanowiliśmy zrobić zbiórkę karmy dla zwierząt.

Wybraliśmy, że darowizna pójdzie do Schroniska w Uciechowie (miejscowość niedaleko Dzierżoniowa), a pełna nazwa tego to: OPDŻ - Ośrodek Pomocy dla Zwierząt. Zbiórka przydała się, zebraliśmy bardzo dużo karmy, więc dnia 5 października podjęliśmy decyzję o zawiezieniu karmy. Pojechali przedstawiciele DSU (Dużego Samorządu Uczniowskiego): Maciej Kuzak, Sandra Krężel, Róża Maćkowska, oraz opiekunowie SU: p.Anna Grzybowska i p.Barbara Budai. Właściciele schroniska oraz ich podopieczni: 25 psów i 1 kot (aktualnie), ogromnie się ucieszyli. Zobaczyliśmy wszystkie psy, były zadbane, ładne, oswojone. Opiekunowie zwierząt powiedzieli nam dużo o ich schronisku, żę organizacja tam trwa od 2009r, gdy psy trafiają tam to przechodzą treningi, przyzwyczaja się je do ludzi, wychodzi się z nimi na spacery..

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy pomóc.

Sandra Krężęl kl.VI

Róża Maćkowska kl.VI