Wybory do Samorządu Szkolnego 2017/18

Jesteś tu: » Strona startowa » Samorząd Uczniowski » Wybory do Samorządu Szkolnego 2017/18

Wybory do Samorządu Szkolnego 2017/18

Wybory do Samorządu Uczniowskiego to dla uczniów bardzo  ważna lekcja demokracji. W naszej szkole wybory odbyły się 22 września.

Do Samorządu kandydowało 14 uczniów, którzy przez cały tydzień przekonywali wyborców, żeby zagłosować właśnie na nich. Kandydaci przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu. Wśród obietnic pojawiło się więcej wycieczek, mecz nauczyciele kontra uczniowie, a nawet dzień chodzenia w piżamie.

W trakcie tajnego głosowania, każdy uczeń z klas I-VII mógł oddać jeden głos na wybranego kandydata.

Po przeliczeniu głosów okazało się, że reprezentantami uczniów naszej szkoły zostali:

Aleksandra Kloc, obejmująca funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego,

Jagoda Ciupa, która będzie pełniła funkcję zastępcy.

CZŁONKOWIE:

Natalia Bałanda, Kajetan Wesołowski, Kinga Kędzierska, Jan Bokuniewicz, Gracjan Koleśnik, Szymon Kaczmarek, Olga Cywińska, Jagoda Juszko, Filip Mika, Martyna Bałuszyńska, Jakub Mastalerz, Krzysztof Jałowiec

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została pani Kinga Rogoza.

Nowo wybranym władzom Samorządu gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.