Wybory do Samorządu Szkolnego 2015/16

Jesteś tu: » Strona startowa » Samorząd Uczniowski » Wybory do Samorządu Szkolnego 2015/16

Wybory do Samorządu Szkolnego 2015/16

Przygotowania do głosowania trwały ponad tydzień. Sztaby wyborcze skupione wokół siedmiu kandydatów obwiesiły szkołę plakatami i zasypały uczniów ulotkami.

Dużą kreatywnością wykazała się Zuzia Kozłowska, która na zabawnych kolażach otrzymywała Oscara, zastępowała Statuę Wolności i pojawiała się na banknocie dolarowym. Wielką starannością i również dużym zaangażowaniem cechował się sztab Oli Kloc, której plakatów nie dało się przeoczyć. Maks Wnęk na plakatach i ulotkach reprezentowany przez Mistrza Yodę kusił wyborców obietnicą piątków wolnych od zadań domowych. Także Filip Mika przy wsparciu klasy III opanował przestrzeń drugiego piętra.

Tuż przed wyborami odbyło się spotkanie kandydatów ze wszystkimi dziećmi, podczas którego zaprezentowali swój program, w czym zdecydowanie najlepiej wypadła Julia Fiedorowicz, której przemowa godna była Baracka Obamy.

Bezpośrednie, równe, tajne i powszechne wybory w Szkole Podstawowej im. św. Wojciecha wygrała zdecydowanie Zuzia Kozłowska, której pomogła znakomita kampania i brat uczący się w najmłodszej klasie ;). Zaledwie jeden głos dzielił Olę Kloc i Maksa Wnęka, dlatego też oboje zostają zastępcami przewodniczącego. Pozostali kandydaci także przekonali licznych wyborców i zasiądą w radzie Samorządu Uczniowskiego.

Opiekunem SU podstawówki został Grzegorz Szklarczuk.

W gimnazjum walka była mniej zacięta, a wybory wygrała Aleksandra Pasiut, przed Weroniką Cieślińską, Martyną Dziurą i Karoliną Wojdyłą. Wszystkie dziewczyny będę tworzyły Samorząd Uczniowski pod opieką wybranej przez gimnazjalistów Anny Furs.

Gratuluję zaangażowania wszystkim uczniom, a w szczególności kandydatom. Warto pamiętać, że tak naprawdę to każde dziecko w szkole tworzy Samorząd.

Skład SU Szkoły Podstawowej:

1. Przewodnicząca: Zuzanna Kozłowska
  2. Zastępcy: Aleksandra Kloc i Maks Wnęk
  3. Skarbnik: Julia Fiedorowicz
  4. Członkowie: Filip Mika, Marzena Wojdyła, Kinga Wawrzyniak, Martyna Bałuszyńska
  5. Opiekun: Grzegorz Szklarczuk

Skład SU Gimnazjum: