Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

Jesteś tu: » Strona startowa » Sukcesy naszych uczniów » Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej

Serdecznie gratulujemy sukcesów naszym uczennicom Zuzannie Kozłowskiej i Jagodzie Proszek w Konkursie Recytatorskim Poezji Niemieckojęzycznej, który odbył się 28.11.2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Bystrzycy Kłodzkiej, pod honorowym patronatem Konsulatu Niemieckiego w Opolu.

W konkursie wzięło udział 70 uczniów i uczennic ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego powiatu kłodzkiego.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. VIII : Alicja Sańko, Katarzyna Durda, Ines Szydełko i Zuzanna Kozłowska oraz z kl. VII : Antonina Bałanda i Jagoda Proszek.
Zuzanna Kozłowska zajęła I miejsce w kategorii szkoły podstawowe- recytacja niemieckiego wiersza w przekładzie polskim, pokonując 17 uczestników. Jagoda Proszek zajęła II miejsce w kategorii szkoły podstawowe- recytacja wiersza w języku niemieckim i była lepsza od 43 uczestników w tej kategorii. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody. GRATULACJE !!