Kartonowy świat

Jesteś tu: » Strona startowa » m-Potęga » Kartonowy świat

Kartonowy świat

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Włodzica wraz ze Szkoła podstawową im św. Wojciecha   po raz drugi realizują projekt matematyczny mPotęga. W tegorocznej edycji uczniowie wraz z opiekunami p. Marzeną i p. Anią postanowili zbudować kartonowy świat zgodnie z matematycznymi zasadami.  Projekt pt. „Zbudujmy matematyczny świat, a zajdziemy wysoko” rozpoczął się wraz z nowym rokiem szkolnym.

Wrześniowe zajęcia zgodnie z planem wprowadziły dzieci w świat brył, które otaczają nas światem architektury. Budowle, które nabierają coraz wyraźniejszych kształtów tworzone przez dzieci pozwalają zapoznać się młodym budowniczym z matematycznymi zasadami proporcji i skali. Budowa wymarzonego miasta to przede wszystkim świetna zabawa dla dzieci i możliwość poznania często nowych zagadnień matematycznych w sposób przyjazny i przystępny. Nasza wspólna praca nabiera coraz wyraźniejszych kształtów, a cotygodniowe zajęcia dają wiele satysfakcji i radości zarówno dzieciom jak i prowadzącym zajęcia. W trakcie spotkań same dzieci ukierunkowują kolejne warsztaty i podsuwają pomysły do rozszerzenia zagadnień matematycznych, na które natrafiają. Wspólna pracę z zajęć wrześniowych zaprezentowaliśmy z dziećmi w postaci piramidy Sierpińskiego na dorocznym rodzinnym festynie. Wszystkich chętnych chcących dołączyć zapraszamy na kolejne zajęcia w każdą środę od 12:20 – 14:05.