Malowana m-Potęga

Jesteś tu: » Strona startowa » m-Potęga » Malowana m-Potęga

Malowana m-Potęga

W miesiącu grudniu projekt mPotęga realizował cel przybliżenia uczestnikom projektu biznesu budowlanego. Zajęcia rozpoczęliśmy standardowo od stworzenia mapy pomysłów na biznes budowlany. Budowaliśmy wieżę skojarzeń i doświadczeń jakie dzieci mają w związku z pracami remontowo - budowlanymi. Szukaliśmy matematyki, która jak zawsze ukrywa się w świecie farb, kafelek, gładzi.

Kolejne zajęcia to biznesplan. Jak wycenić malowanie tak, aby pracownicy byli zadowoleni i otrzymali wypłaty, a klient chciał zatrudnić właśnie naszą firmę?

Liczyliśmy ile potrzebujemy farby, aby pomalować np. szafki w klasie, w której odbywają się zajęcia, jakie inne materiały są potrzebne podczas malowania, ile czasu zajmuje pomalowanie dwoma warstwami itp.

Największym zainteresowaniem, zaangażowaniem i frekwencją cieszyły się kolejne zajęcia praktyczne, w których pomagali nam panowie specjaliści, którzy pełnią funkcję konserwatorów w naszym Zespole Edukacyjnym Włodowice.

Pan Marek i pan Kamil wyjaśnili nam jak musimy przygotować się do malowania, jakie są pierwsze kroki, czyli jak zabezpieczyć pomieszczenie, żeby pomalować to, co chcemy, a nie przypadkowe miejsca.

Jak przygotować drzwiczki, aby dobrze je pomalować, aby wyglądały jak nowe.

I wreszcie jakie są najlepsze techniki malowania. Dzieci malowały z wielką chęcią i radością słuchając cennych rad i wskazówek pana Marka i pana Kamila.

Malowania nie było dość i nawet sprzątanie po malowaniu nie zniechęciło przed kolejnymi zajęciami, w trakcie których malowaliśmy. Dzięki temu pomalowaliśmy szafki aż w trzech klasach, które teraz wyglądaja jak nowe, a przede wszystkim są pomalowane własnoręcznie przez uczniów tych klas.