Krótki grudzień

Jesteś tu: » Strona startowa » English Teaching Activities » Krótki grudzień

Krótki grudzień

Mimo skróconego czasu dzieci w grudniu poznały 3 wierszyki: ”World”,„Lemons are not red” „Do you want  to be my friend?” Określały kolory różnych przedmiotów  i czynności wykonywane przez zwierzęta. Uczyły się o myszce , której nie łatwo było znaleźć przyjaciela.

W przedszkolu, podczas spotkania rodziców, przedstawiona została im prezentacja „Jak wspierać dziecko w nauce j. angielskiego w domu”, ukazująca różne sposoby pomocy dziecku, nawet gdy rodzic nie zna języka.

W grudniu odbyły się tylko jedne zajęcia dla chłopców poświęcone tym razem poprawianiu sprawdzianu.

Gimnazjaliści pracowali z krótkimi filmikami na You Tube,  poznając  przy ich pomocy nowy czas przeszły Past Continuous. Szczególnie cenny okazał się odcinek serii edukacyjnej „Hot English TV” pt. „Black out”. Przydatne dla  zrozumienia  różnicy pomiędzy czasami przeszłymi, okazały się krótkie zabawne scenki z życia wzięte.