Listopadowe ćwiczenia, gry i zabawy

Jesteś tu: » Strona startowa » English Teaching Activities » Listopadowe ćwiczenia, gry i zabawy

Listopadowe ćwiczenia, gry i zabawy

Dzieci w  przedszkolu  poznały historię bardzo głodnej gąsienicy „The very hungry caterpillar”.

Nauczyły się nazw różnych produktów spożywczych. Zastanawiały się także, czy zwierzęta mają mamy, ucząc się wierszyka „Does a kangaroo have a mother too? Nie zdawały sobie sprawy, że ćwiczą ważną umiejętność zadawania pytań o zwyczaje.

W ramach zajęć „Słucham i rozumiem –męskie wyzwania” chłopcy poznali z bliska prawdziwie męski zawód  szpiega. Pomógł w tym film akcji „Alex Rider misja Stormbreaker”. Gromadzili czasowniki akcji, których w filmie nie brakowało. Ćwiczyli też nazwy innych zawodów . Oglądając  film,  wyszukiwali umiejętności szpiega i gadgety jakimi zazwyczaj się posługuje. Poznali najważniejsze zabytki Londynu.

W gimnazjum  listopad upłynął w dużej mierze na ćwiczeniu czasu przeszłego w różnej formie . Uczniowie rozwiązywali dosyć skomplikowany Word Search, ale także uczyli się piosenki „This is a story of Mr Morton”. Tworzyli też ustne, spontaniczne opowiadania doskonaląc wymowę i pamięć. Nie zabrakło krótkich filmików, przy pomocy których słuchali oryginalnej wymowy „Talking about movies”, „Emma eats Poland”. Komunikację ćwiczyliśmy poprzez zabawy  np.„Who is a liar?”, „Gallery walking”, „Mixed party game”.

W ramach projektu zaplanowane są spotkania dla nauczycieli z trzech gmin. Pierwsze odbyło się 19 listopada. Celem spotkań jest przekazanie przez koordynatora projektu, nowych metod pracy z uczniami,  poznanych podczas szkolenia English Teaching oraz wymiana doświadczeń na temat sposobów skutecznego rozwijania umiejętności komunikacyjnych uczniów i wspólne opracowanie broszurki ze sprawdzonymi pomysłami.