Październik w English Teaching

Jesteś tu: » Strona startowa » English Teaching Activities » Październik w English Teaching

Październik w English Teaching

Przedszkolaki poznały dwa nowe wierszyki „Sitting in my box” i „From head to toes” wzbogacając słownictwo o nowe zwierzęta. Bajkowe zwierzęta pomagały im w przyswojeniu wielu czasowników akcji.

Chłopcy wybrali się na wyprawę do tajemniczego miejsca w naszej wsi, gdzie przed wielu, wielu laty  sąsiad w złości zabił sąsiada. Wprawdzie nie odnaleźliśmy zrujnowanych gospodarstw ale został osiągnięty cel językowy. W drodze uczyliśmy się słów związanych z przyrodą i robiliśmy zdjęcia do prezentacji.

Uczniowie gimnazjum osłuchiwali się z angielskim i  wykonywali zadania podczas oglądania filmu dla młodzieży „To save a life”, poruszającego problem samotności i odrzucenia. Jedna z grup ćwiczyła określenia czasu i porównywała jednostki czasu. Uczyliśmy się piosenek zespołu One Republic „Counting stars” i „Something I Reed” . Grupa zaawansowana tworzyła historyjki „The worst holiday in my life” i pracowała z filmem video „Shopping In London”.