Pierwsze sprawozdanie

Jesteś tu: » Strona startowa » Budujemy szkołę z autografów » Pierwsze sprawozdanie

Pierwsze sprawozdanie

Do 18 września 2014 udało nam się zebrać 2709,01 zł !!!!

Budujemy Szkołę we Włodowicach !!!

I-sze sprawozdanie z prowadzonej zbiórki środków publicznych.

1. I.          Zeszyty Autografów + kartka pocztowa

Wraz z początkiem tegorocznych wakacji, które niestety już minęły, społeczność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum we Włodowicach rozpoczęła akcję zbiórki środków na rozbudowę szkoły pod hasłem Budujemy szkołę z autografów. Akcję zainicjował najmłodszy uczeń wrzucając symboliczną złotówkę do skarbonki w trakcie apelu na zakończenie roku szkolnego 2013/14, a następnie każdy uczeń otrzymał specjalny Zeszyt i pakiet kartek z wizualizacją rozbudowanej szkoły. Akcja Zeszyty Autografów polegała na przekazywaniu kartek pocztowych osobom, które zadeklarują w trakcie rozmowy, że chcą wesprzeć rozbudowę szkoły poprzez przelew na konto i potwierdzą ten fakt w Zeszycie Autografów. Była to pierwsza z zaplanowanych akcji w ramach zbiórki publicznej Budujemy szkołę z autografów, w wyniku której udało się na razie uzbierać kwotę 2709,01 zł - tj. stan wpłat na subkonto do dnia publikacji czyli 18 IX 2014 r.

Do tej akcji może dołączyć każdy!!!

Żeby otrzymać do dystrybucji kartki pocztowe z wizualizacją szkoły i Zeszyt Autografów wystarczy napisać na adres: wlodowice@fala.edu.pl (prześlemy pocztą) lub zgłosić się osobiście do sekretariatu szkoły. Im więcej osób wesprze zbiórkę nawet symboliczną złotówką, tym szybciej Szkoła we Włodowicach, której uczniowie w minionym roku uzyskali najlepszy wynik w powiecie kłodzkim (8 stanin) w sprawdzianie po 6-stej klasie, będzie mogła mieć nowy budynek. Zachęcamy zatem wszystkich uczniów do kontynuacji zbierania autografów, a nauczycieli, rodziców, przyjaciół szkoły i fundacji do włączenia się w tę akcję. Może ta akcja stanie się dla kogoś okazją do odnowienia kontaktów, pretekstem do napisania listu i wysyłania kartki. Warto rozszerzać krąg potencjalnych darczyńców również o dalszych znajomych i członków rodziny, o kolegów i koleżanki z pracy, a nawet znajomych naszych sąsiadów.  Kartek wystarczy dla wszystkich ;)

II. Mobilna wystawa

Udało nam się uruchomić „mobilną wystawę”, która na razie składa się z 6-ciu posterów, czyli plansz ze zdjęciami i wizualizacją rozbudowy szkoły. Docelowo będzie 10 posterów, które mają pokazać jak szkoła wyglądała kiedyś i jak będzie wyglądała mamy nadzieję, że już za 2-3 lata. Wystawę można było obejrzeć w ramach akcji „Wyspa Dzieci” 17 sierpnia we Wrocławiu (na Wyspie Słodowej), podczas dożynek Powiatu Kłodzkiego w Wambierzycach 7 września br., oraz 13 września, na dożynkach Gminy Nowa Rudy w Ludwikowicach Kł. Wystawie zawsze towarzyszy Złota Księga Autografów i skarbonka do której każdy może wrzucić dobrowolny datek. Najbliższa ekspozycja wystawy odbędzie się 4 października podczas festynu rodzinnego we Włodowicach na terenie Przedszkola, na który serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy również do włączenia się w tę akcję jako współorganizator wystawy. Zatem jeśli ktoś ma pomysł gdzie i kiedy tę wystawę można zaprezentować - to prosimy po dokonaniu uzgodnień z gospodarzem miejsca lub organizatorem imprezy o przesłanie takiej informacji na adres: wlodowice@fala.edu.pl

III. Siepomaga.pl

Konto zbiórki można zasilić również za pośrednictwem Internetu. 17 IX 2014 r. uruchomiliśmy specjalny profil na platformie dobroczynnej siepomaga.pl. Wystarczy wejść na adres: http://www.siepomaga.pl/f/fundacja-fala by za pomocą kilku kliknięć pomóc nam  w osiągnięciu wyznaczonego celu, jakim jest rozbudowa budynków dla potrzeb Zespołu Edukacyjnego Włodowice.

Więcej na temat akcji:

www.fala.edu.pl