Aktywni Seniorzy

Jesteś tu: » Strona startowa » Seniorzy w akcji » Aktywni Seniorzy

Aktywni Seniorzy

Seniorzy są wciąż obecni w naszej szkole. Od kwietnia uczestniczą w zajęciach ruchowych oraz teatralno-muzycznych. We wrześniu będzie również okazja do skorzystania z porad pani rehabilitantki. Jesienią dla najaktywniejszych seniorów przewidziany jest plener malarsko-ceramiczny. Zaplanowano również wyjazd do  wrocławskiego Klubu Seniora „Bakara”. Projekt zakończy się podsumowaniem w czasie spotkania  wigilijnego.

Jest to kolejny projekt skierowany do ludzi  nieaktywnych zawodowo, lecz wciąż chętnych do współpracy i dzielących się swoim doświadczeniem. Seniorzy działają w ramach programu Iskry - Aktywni Seniorzy- Stworzenie sieci współpracy na rzecz uruchomienia programu Edukacyjnego Wolontariatu Seniorów. Projekt ten został dofinansowany z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Ramach Rządowego Programu ASOS na lata 2014-2020, a jest realizowany w naszej szkole przez Fundację Wspierania Aktywności Lokalnej FALA z  Wrocławia w okresie od kwietnia do grudnia 2014.

Jednym z działań w tym projekcie są Edukationy, czyli spotkania integrujące starszych z młodszymi. Ukrytym celem takich spotkań jest próba zaszczepienia wśród dzieci powrotu do tradycji gier podwórkowych, a wśród seniorów (dorosłych) do wzbudzenia sentymentu i przypomnienia sobie czasu własnego dzieciństwa. Tematy owych mogą  krążyć równie wokół innych zagadnień łączących pokolenia, związanych z regionem w którym mieszkamy.

Wszystkich chętnych seniorów również spoza Włodowic zapraszamy do współpracy oraz na bezpłatne zajęcia ruchowe i teatralno - muzyczne.

Zapisy, prowadzi Barbara Budai w poniedziałki od 15.00 do ok. 17.00, w szkole.