Wycieczka do HUMANITARIUM

Jesteś tu: » Strona startowa » Szkoła na FALI » Rozwijamy talenty. Poszerzamy horyzonty » Wycieczka do HUMANITARIUM

Wycieczka do HUMANITARIUM

Humanitarium: ogrody doświadczeń – do miejsca o tak tajemniczej nazwie udała się w ostatni piątek grupa dzieci z naszej szkoły. Od Humanitarium dzieliło nas prawie 100 kilometrów drogi do Wrocławia, ale warto było spędzić te długie godziny w autobusie.

Po dotarciu na miejsce dzieci uczestniczyły w warsztatach Kolorowy zawrót głowy – każdy otrzymał biały fartuch i zasiadł przed stołem na którym stały fiolki, pipety i kubeczki z płynem odpowiednim dla kolorów podstawowych. Młodzi naukowcy mieszali ze sobą poszczególne ciecze i sprawdzali jaką barwę otrzymali.

Po warsztatach dzieci wraz z przewodniczką zwiedzały interaktywną wystawę Play the music, która do Wrocławia przyleciała z Wielkiej Brytanii. Każdy eksponat można, a nawet trzeba było dotknąć by przekonać się jak muzyka przebiega przez nasze ucho i jakie fale dźwiękowe odbieramy. Dzieci mogły też wcielić się w rolę didżejów, i piosenkarzy nagrywających w prawdziwym studio dźwiękowym. Największą radość mieli jednak uczniowie zgromadzeni przed studio, którzy za pomocą specjalnych przycisków zmieniali w zabawny sposób głos występującego wokalisty.

Oprócz tych atrakcji dzieci mogły zagrać stopami na gigantycznym pianinie i spróbować stworzyć muzykę za pomocą "niewidzialnej" harfy jakiej używał na swoich koncertach Jean Micheal Jarre. W wolnych chwilach słuchali muzyki charakterystycznej dla brytyjskiej sceny drugiej połowy XX wieku.

Po zwiedzaniu wystawy zjedliśmy pierogi i zmęczeni wróciliśmy do Włodowic odpoczywać przez pozostałą część długiego weekendu.