W zdrowym ciele zdrowy duch

Jesteś tu: » Strona startowa » Szkoła na FALI » Budzimy talenty. Uczymy się od siebie nawzajem » W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

Dzień Otwarty w naszej szkole stał się okazją do zaprezentowania efektów naszych działań w czasie realizacji projektu: „W zdrowym  ciele - zdrowy duch”.

Zawierał on treści matematyczno- przyrodnicze dotyczące wpływu aktywności fizycznej na zdrowie i samopoczucie ludzi w różnym wieku. 

Wiadomości na ten temat pozyskaliśmy z różnych źródeł, a więc były ankiety, wywiady, przeglądanie zasobów Internetu, wydawnictw książkowych, czasopism. Zbadaliśmy również na sobie, jak wysiłek wpływa na organizm człowieka. Przy okazji uczyliśmy się,  mierzenia tętna,  posługiwania się stoperem, oraz przeliczania i sumowania wyników. Reklamowaliśmy tez nasze ulubione sporty i aktywności sportowe. Przekonani do pozytywnego wpływu ruchu na stan ducha i ciała postanowiliśmy przygotować imprezę zachęcającą do aktywnego spędzania czasu.

W grupach wymyślaliśmy zabawy i konkurencje sportowe,  które przetestowaliśmy na sobie. Okazało się, że przeprowadzenie zabaw wcale nie jest takie proste. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo, umiejętnie wytłumaczyć zasady i sprawiedliwie oceniać. Stworzyliśmy dość pokaźny zasób konkurencji do wykorzystania na różnych imprezach środowiskowych. Spośród wielu propozycji  wybraliśmy najciekawsze, które przeprowadziliśmy na Dniu Otwartym. W pracowni komputerowej zaprojektowaliśmy dyplomy do każdej konkurencji. Odświeżyliśmy sobie również umiejętność pisania ogłoszeń i zaproszeń.

Osiągnęliśmy cele projektu: SALA WYGIBASÓW w czasie Dnia Otwartego prawie „pękała w szwach”, a chętnych do udziału w zabawach było więcej niż się spodziewaliśmy.

Opracowanie: szkolnastrona.pl