Na tropie ukrytych opowieści

Jesteś tu: » Strona startowa » Szkoła na FALI » Budzimy talenty. Uczymy się od siebie nawzajem » Na tropie ukrytych opowieści

Na tropie ukrytych opowieści

Uczniowie klas IV-VI ukończyli projekt „Na tropie ukrytych opowieści. Tworzymy Małe Archiwum Historii Mówionej”.

Projekt poruszał kwestię historii przekazywanych ustnie, niegdyś bardzo ważnych dla społeczności lokalnych, obecnie popadających w zapomnienie. Zadaniem dzieci było odnalezienie tych historii, wysłuchanie ich, opisanie i utrwalenie na nośnikach elektronicznych. W trakcie działań poznawaliśmy znaczenie takich wyrażeń jak „historia mówiona”, „świadek historii”, zastanawialiśmy się nad znaczeniem przekazywania opowieści z pokolenia na pokolenie. Na zakończenie odbyła się prezentacja najciekawszych nagrań inaugurująca otwarcie szkolnego Małego Archiwum Historii Mówionej.

Dziękujemy seniorom za pomoc w realizacji projektu.