Spotkanie irlandzkie

Na dzień przed szkolnymi obchodami Święta Niepodległości zdążyliśmy jeszcze wybrać się do Irlandii. Przewodniczką dzieci była pani Ewa, członkini zespołu tańca irlandzkiego Ellorien, i akompaniujący jej na gitarze i banjo pan Łukasz. Spotkanie mogło dojść do skutku dzięki funduszom z projektu Szkoła na Fali.

Dzieci spędzające czas na świetlicy i członkowie kółka muzyczno- tanecznego mogli w pierwszej części spotkania posłuchać dawnych pieśni irlandzkich i popatrzeć jak znakomicie tańczy pani Ewa. Następnie nie było już tak łatwo – trzeba było wstać z miejsc i samemu spróbować się tego innego niż wszystkie tańca.

Pomimo zupełnie nowych kroków i szybkiego tempa nauki dzieciom udało się opanować dwa trudne tańce. Mamy nadzieję, że nasi goście jeszcze odwiedzą szkołę.

W tym miesiącu w ramach projektu Szkoła na Fali przyjadą do nas także rysownicy książek dla dzieci.

Wywiad z Ewą Suleją, członkinią grupy Ellorien, tancerką tańca irlandzkiego

Karolina Koniszewska: Jak długo tańczy już pani taniec irlandzki?

Ewa Suleja: Zaczęłam już ponad dwanaście lat temu i ciągle się przy tym doskonale bawię. Obecnie trenuję wraz z wrocławskim zespołem Ellorien.

K.K.: Czy jest to trudny taniec?

E.S.: Z pewnością jest to taniec bardzo wymagający i męczący, ale przez to przynosi jeszcze więcej satysfakcji i przyjemności, gdy wykonuje się go prawidłowo i z pasją.

K.K: Czy odwiedziła już pani Irlandię?

E.S.: Niestety nie, ale jest to jedno z moich największych marzeń i z pewnością kiedyś je zrealizuję. Za to Łukasz, która grał nam dzisiaj na banjo był w Iralndii i tam nauczył się piosenek, które wam zaśpiewał.

K.K.: Czy wraz z zespołem występowała pani za granicą Polski?

E.S.: tak, miałam przyjemność tańczyć na dużych koncertach w Salzburgu, Berlinie i Pradze. Głównie jednak występujemy w większych miastach Polski, a treningi prowadzimy we Wrocławiu.

K.K: Bardzo dziękujemy za wizytę.

E.S.: To ja dziękuję, znakomicie szło wam tańczenie. Życzę powodzenia!