Podróże dalekie i bliskie

Jesteś tu: » Strona startowa » Szkoła na FALI » Budzimy talenty. Uczymy się od siebie nawzajem » Podróże dalekie i bliskie

Podróże dalekie i bliskie

W dniach 18- 22 sierpnia odbyły się w naszej szkole zajęcia projektowe pod hasłem "Podróże dalekie i bliskie", na które uczęszczali uczniowie z klas I- III. Podczas zajęć  uczyliśmy się w jaki sposób zaplanować i zorganizować podróż.

Pierwszego dnia dzieci uczestniczyły w fabularyzowanej zabawie pt. "Podróż dookoła świata" prowadzonej metodą pedagogiki zabawy. Poprzez szereg działań uczniowie "przemierzali kontynenty" integrując się ze sobą, pobudzając wyobraźnię i rozbudzając chęć poznawania świata. Tego dnia określony został cel projektu "Organizujemy wspólną wycieczkę". Podczas drugiego dnia poznaliśmy różne sposoby podróżowania- te dawne i te współczesne.  W grupach uczniowie wykonali prace plastyczne pt. "Sposoby podróżowania dawniej i dzisiaj". Przez kolejne dwa dni wytyczaliśmy cele podróży, uczyliśmy się pakować plecak wyposażając go w niezbędne rzeczy: w góry, nad morze, do lasu. Ustaliliśmy miejsce wycieczki - Wioska Indiańska, opracowaliśmy harmonogram, określiliśmy zasady bezpieczeństwa. Uczniowie wykonali techniką kolażu plakaty pt. "Wycieczka moich marzeń ". Podsumowaniem projektu była wycieczka do Indiańskiej Wioski w Srebrnej Górze. Na miejscu czekały na dzieci nie lada atrakcje. Na terenie skansenu obejrzeliśmy obozowisko Indian z rejonu Wielkich Równin oraz inne przykłady indiańskich domów. Zapoznaliśmy się z eksponatami - stroje, przedmioty codziennego użytku wykorzystywane przez Indian Ameryki Północnej. Wysłuchaliśmy legend. Pokonaliśmy indiański tor przeszkód, na którym największą atrakcją cieszyła się Tytrolka - przejazd na linie. Strzelaliśmy z łuku, rzucaliśmy włócznią. Na koniec upiekliśmy kiełbaski, przy ognisku uczniowie  ocenili zajęcia i swoje zaangażowanie w przygotowania. Wyposażeni w pamiątki (łuki, zawieszki) wróciliśmy do Włodowic.
Tydzień upłynął w niezwykle przyjaznej, radosnej atmosferze.