Gimnastyka korekcyjno-kompensacyjna

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach młodszej kl. I-III oraz starszej kl. IV- VI.

Celem zajęć jest profilaktyka wad postawy, zapobieganie płaskostopiu, wzmacnianie mięśni posturalnych. W grupie młodszej zajęcia odbywają się głównie w formie zabawowej,  co wzmacnia motywację dzieci. Małe grupy dają możliwość indywidualnego podejścia do dziecka, co daje szansę na lepsze efekty.

W grupie starszej oprócz zabaw korekcyjnych, stosowane są  również ćwiczenia w formie ścisłej z przyrządami (ławeczki, drabinki) oraz przyborami (kocyki, piłki, laski gimnastyczne, obręcze, woreczki).

W obu grupach pojawiają się też zabawy w formie współzawodnictwa, aby osiągnąć dążenie do dokładnego wykonywania ruchu. Na zajęciach wykorzystujemy również aparaty fotograficzne, co ułatwia samokontrolę.