Warsztaty filmowe

Jesteś tu: » Strona startowa » English Teaching » Warsztaty filmowe

Warsztaty filmowe

Kolejne warsztaty filmowe odbyły się 18 stycznia 2013 r.

„Kroniki Spiderwick” to film , dzięki któremu wiele można się nauczyć. Przekonają się o tym uczniowie szkół ze Ścinawki Średniej i z Przedborowej, dla których uczestnicy warsztatów przygotowali zadania na podstawie filmu. Okazuje się, że praktyka czyni mistrza. Na drugich już tego typu zajęciach pomysły rodziły się w bardzo szybkim tempie. Zdecydowaliśmy się na 8 zadań pamiętając, że trzeba je  wykonać w ciągu 1,5 godziny. Powstał scenariusz zajęć, które uczniowie poprowadzą  w lutym dla kolegów w Ścinawce i w marcu w Przedborowej. Aby wzmocnić się nieco, tak jak za pierwszym razem zamówiliśmy pizzę. Dowiedzieliśmy się także , że film powstał na podstawie serii pięciu powieści autorstwa Holly Black i Tony’ego DiTerlizzi pod tym samym tytułem. Nikt z uczestników warsztatów jednak ich nie czytał. Ciekawe czy ktoś w szkole zna te książki?