Letnia Akademia Języka Angielskiego 2014 - dzień szósty

Jesteś tu: » Strona startowa » English Teaching » Letnia Akademia Języka Angielskiego 2014 - dzień szósty

Letnia Akademia Języka Angielskiego 2014 - dzień szósty

Dzisiejszy dzień spędziliśmy w Toruniu. Po długiej podróży z ośrodka nareszcie dotarliśmy do celu. W planach mieliśmy pójść do Muzeum Piernika,  zwiedzić miasto, a na koniec udać się do Planetarium. 

Gdy byliśmy w Muzeum Piernika, każdy z nas świetnie się bawił. Dzięki poczuciu humoru Mistrza i zabawnej wspomagającej go Wiedźmy Korzennej z pewnością nikt się nie nudził!

Każdy z nas mógł się wykazać, robiąc swój własny piernik z wybranym przez siebie wzorem. Tak wiele radości sprawiała nam ta czynność! Gdy już skończyliśmy, pierniki zostały włożone do pieca, a każdy z niecierpliwością czekał, aż się upieką. Mieliśmy wtedy czas by kupić pamiątki, aby nie zapomnieć o tak wspaniałym mieście! W końcu nadszedł czas, aby wyjąć pierniczki z pieca. Ich zapach unosił się w powietrzu, kusząc nas, by jak najprędzej je zjeść! Nie mogliśmy się doczekać, aż w końcu dostaniemy je do naszych rąk. Wszyscy byliśmy szczęśliwi z naszych wypieków!

Zadowoleni wyszliśmy z naszymi słodkościami pełni pozytywnych emocji.

Po chwili zaczęliśmy zmierzać w stronę Krzywej Wieży. Spotkać mieliśmy się tam z naszą przewodniczką, która bardzo serdecznie nas przywitała. Pani zaczęła nam opowiadać o  różnych zabytkach Torunia. Najbardziej spodobała nam się legenda o Krzywej Wieży. Poznaliśmy opowieść o pochodzeniu nazwy „Toruń”, i choć nie do końca jest to prawda, nam taka wersja się podoba. Musieliśmy w ramach tradycji oprzeć się o wieżę tak, by się nie przewrócić, ale dotykać równo piętami ściany i wyprostować ręce. Zadanie to wydaje się proste, lecz trzeba spróbować aby się przekonać, że wcale nie jest takie proste. Nikomu się to nie udało, ale było to bardzo zabawne. Kiedy skończył nam się czas pobytu z panią przewodnik,  udaliśmy się do Planetarium na seans. Cały film był tak realistyczny, że zdawało nam się, że cała sala wiruje. Każdy z nas nauczył się wiele o Wszechświecie, co może okazać się potrzebne nam w szkole, jak i w dorosłym życiu. Kiedy film się skończył, udaliśmy się do sali, w której było wiele ciekawych rzeczy. Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć wiele o kosmosie. Po długim czasie przenieśliśmy się do kolejnej sali, w której było jeszcze więcej ciekawszych wiadomości. Najbardziej spodobało nam się doświadczenie, w którym sprawdzaliśmy, jak ciężki jest 1kg na różnych planetach i ciałach niebieskich– okazało się, że najtrudniej byłoby go podnieść na Słońcu, a najłatwiej na Plutonie.

Tak nasz dzień dobiegł końca. Pełni wrażeń wróciliśmy do ośrodka. Myślę, że każdemu się on podobał!

 

Emilia Gładysz

Opracowanie: szkolnastrona.pl