KOLORY ŚWIATA - AFRYKA

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » KOLORY ŚWIATA - AFRYKA

KOLORY ŚWIATA - AFRYKA

6 grudnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w kolejnym projekcie pt. „Kolory świata”. Tym razem podróżowaliśmy po Afryce.

Spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiej prezentacji o tym kontynencie, pełnym różnorodności. Wyjaśniliśmy czym jest rasizm i pokazaliśmy tego typu działaniom czerwoną kartkę. Dołączyliśmy do akcji Stowarzyszenia „Nigdy Więcej” pt. WYKOPMY RASIZM ZE STADIONÓW. Otrzymaliśmy pocztówki i naklejki, które mają nas uwrażliwić na osoby o innym kolorze skóry, czy narodowości.

Następnie poznawaliśmy codzienne życie dwóch chłopców z Południowego Sudanu, którzy należeli do różnych plemion. W związku z tym uczniowie rozwiązywali szereg różnych, ciekawych zadań. Posługiwali się mapą, rozwiązywali rebusy, układali puzzle. Dowiedzieli się o wielu trudnościach, z którymi borykają się mieszkańcy tej części globu m.in. z dostępem do bieżącej wody.

Poruszyliśmy także temat wolontariatu. Z tej okazji uczniowie przynieśli maskotki, które zostaną wysłane do dzieci w Afryce. Dołączyli do nich świąteczne mandale. Oprócz tego uczniowie poznali afrykańskie zabawy „Pilolo” i „Koło”, a także charakterystyczną muzykę.