Powietrze - ożywcze tchnienie

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Powietrze - ożywcze tchnienie

Powietrze - ożywcze tchnienie

Zakończyliśmy realizację projektu edukacyjnego pt. „Powietrze- ożywcze tchnienie”. Powietrze to bardzo szeroki temat, więc skupiliśmy się na  trzech obszarach.

1. Właściwości i zastosowanie powietrza- w tej części uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia i wyciągali wnioski.
  2. Zanieczyszczenie powietrza- zastanawialiśmy się jak je chronić. Podczas tego etapu uczniowie tworzyli makietę miasta, wolnego od zanieczyszczeń. W swoich działaniach skupili się na tworzeniu elektrowni wiatrowej. Wykazali  się nie lada umiejętnościami składając papierowe domki i wykonując wiatraki.
  3. Jak można wykorzystać powietrze do udanej zabawy?– o tym  uczniowie dowiedzieli się wykonując latawce, najpierw w grupie, a później indywidualnie. Powstały naprawdę ciekawe projekty, które można było podziwiać przed budynkiem szkoły.

Projekt uważamy za bardzo udany. Uczniowie klas I- III wykazali się pomysłowością, kreatywnością, ale przede wszystkim umiejętnością współpracy w zespole.