Tworzymy kulturę szacunku w sieci

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Tworzymy kulturę szacunku w sieci

Tworzymy kulturę szacunku w sieci

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) w Polsce jest organizowany od 2005 r. przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. W tym roku w naszej szkole przeprowadzony został projekt edukacyjny dotyczący DBI pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Celem projektu było zwrócenie uwagi młodych ludzi na zagrożenia, jakie czyhają na nich w internecie. A także uświadomienie im, że internet to narządzie, które intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

W ramach projektu uczniowie przygotowali prezentację multimedialną pt. „Zasady bezpiecznego korzystania z internetu”, krzyżówkę, plakat oraz grę edukacyjną dotyczącą bezpieczeństwa w sieci. Każda grupa zaprezentowała efekty swojej pracy podczas autoprezentacji. Końcowym elementem projektu było zorganizowanie DBI dla uczniów klas I – III, podczas którego mogli zapoznać się z wynikami pracy swoich starszych kolegów.