Projekt edukacyjny ZIEMIA

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Projekt edukacyjny ZIEMIA

Projekt edukacyjny ZIEMIA

Na przełomie października i listopada uczniowie klas I-III spotykali się na projekcie edukacyjnym pt. "Ziemia". Podczas warsztatów dzieci pokonały drogę od Ziemi (planety) do ziemi (gleby).
Projekt był podzielony tematycznie.
Temat 1: Kosmos.
W tym dniu uczniowie wspólnie zbudowali układ słoneczny. Zaobserwowali na czym polega zaćmienie słońca oraz księżyca, wspólnie wykonali pracę plastyczną pt. " Kosmiczny obraz".
Temat 2: Pory roku, doba.
Podczas zajęć uczniowie przeprowadzili obserwację ruchu obrotowego Ziemi, dowiedzieli się o konsekwencjach zjawiska krążenia Ziemi wokół Słońca. Poznali postać Mikołaja Kopernika. W grupach różnowiekowych wykonali plastyczny model pór roku występujących w Polsce.
Temat 3: Krajobrazy Polski.
Tym razem uczniowie pracowali z mapą Polski. Poznali symbole i znaki na niej występujące, zapoznali się z legendą. Dokonali podziału na krajobrazy występujące w naszym kraju, zapoznali się z ich cechami charakterystycznymi. W grupach wykonali Lapbook ( książka na kolanie), w których zamieścili ciekawostki przyrodnicze: flory i fauny występujące w Polsce.
Temat 4 : Gleba
Ostanie zajęcia dotyczyły życia pod ziemią. Uczniowie mieli możliwość obserwowania dżdżownicy, jej sposobu poruszania się w naturalnym środowisku jakim jest gleba. Dowiedzieli się o jej pożyteczności dla wzrostu roślin. Na zakończenie z materiałów plastycznych oraz przyrodniczych wykonali pracę pt. " Świat pod ziemią".

Projekt zakończyła prezentacja prac. Uczniowie podzieli się refleksjami z zajęć.