Projekt - podróże bliskie i dalekie

Jesteś tu: » Strona startowa » Projekty edukacyjne » Projekt - podróże bliskie i dalekie

Projekt - podróże bliskie i dalekie

Tuż przed wakacjami postanowiliśmy porozmawiać o wszelakich wyjazdach, od tych w naszej okolicy począwszy, aż po wyprawy na inne kontynenty.

Tematem pierwszego spotkania była Afryka, a właściwie jej kontrasty: wśród mieszkańców, klimatu, kultury. Dzieci po obejrzeniu prezentacji na temat Czarnego Lądu wykonały mapę tego kontynentu, uzupełniając ją ziarenkami i liśćmi, zgodnie z kolorami stref klimatycznych.

Następnie sami szykowaliśmy się do wycieczki, decydując jakie sprzęty warto zabrać na wyprawę, a jakie zostawić w domu. Uczniowie podzieleni na grupy rozbijali namioty, wieszali hamak, pakowali plecak i uczyli się wiązania prostych węzłów żeglarskich.

W następnym tygodniu królował pokaz mody. Klasy podzielone na kontynenty prezentowały stroje charakterystyczne dla wszystkich stron świata. Wcześniej jednak przygotowano dekorację w postaci chińskich lampionów. Pokaz można było obejrzeć także podczas festynu Wojcieszki.

Ostatnią częścią projektu była nasza własna wyprawa do Zamku Sarny.