Recenzja Sylwii

Jesteś tu: » Strona startowa » Prace naszych uczniów » Recenzja Sylwii

Saga ''Zmierzch''

Stephenie Meyer - napisała Sylwia Myślińska z kl. VI

„Zmierzch", to książka młodzieżowa autorstwa Stephenie Meyer. Opowiada o miłości wampira do pewnej nastolatki. „Zmierzch", to pierwsza część serii o tym samym tytule.

Powieścią tą, pochłonęła się większość nastolatek, mi również się spodobała. Po przeczytaniu pierwszej części stwierdziłam, że muszę mieć następną! Fabuła jest bardzo ciekawa. Zawiera wiele romantycznych treści, z dużą szczyptą fantazji i odrobiną grozy. Siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza się z pięknego i goracego Phoenix, do deszczowego miasteczka Forks, w stanie Waszyngton. Jej matka Reene wyszła za mąż po raz drugi i zapragnęła podróżować z mężem Philem, dlatego Bella postanowiła wyjechać do ojca-komendanta policji- Charli'ego. Z czasem dziewczyna zapoznaje się ze swoimi nowymi przyjaciółmi i świetnie się razem dogadują. Pewnego dnia, w czasie lunchu, Bella zauważa zabójczo przystojnego Edwarda Cullena... . Przyjaciółka, przedstawia jej resztę rodziny Cullenów: Jaspera, Alice, Emmeta i Rosalie. Wszyscy byli wprost nieziemsko piękni. Kiedy Bella siada na biologii obok boskiego Edwarda, ten patrzył na nią wrogo. Wkońcu po lekcjach chłopak decyduje się zmienić plan zajęć tak, aby unikać Bells. Kilka dni potem Cullen i Swan zaczynają nawiązywać rozmowę. Dzień po rozmowie Edward ratuje życie Belli, wbiegając pomiędzy dziewczynę a rozpędzony samochód. Po tym wydarzeniu ,tajemniczy Cullen stał się jej kolegą, a Bella zaczyna mieć pewne podejrzenia. Na szkolnej wycieczce do La Push, nastolatka spotyka przyjaciela z dziecięcych lat- Jackoba Black'a. Wdali się w rozmowę na temat rodziny Cullenów i dziewczyna dowiaduje się, że... to wampiry! W końcu Bella zakochuje się w Edwardzie- jak się później okazuje- z wzajemnością. Edward i Bella stali się nierozłączni. Do czasu... Do Forks przybywa zły, żądny krwi wampir James, by zapolować na Bellę... .

Chcecie wiedzieć co dalej? Więc gorąco zachęcam was do przeczytania tej pięknej powieści! Gwarantowana dobra zabawa i dreszczyk emocji! ;)