Alex Rider

Jesteś tu: » Strona startowa » Prace naszych uczniów » Alex Rider

Dziś oglądaliśmy film pt "Alex Rider", który był fascynujący, ciekawy i śmieszny. Główny bohater nie miał rodziców. Mieszkał z wujkiem, który zginął w dziwnych okolicznościach. Wuj Alexa Jan Rider ukrywał się, że jet szpiegiem i przygotowywał bratanka, by poszedł w jego ślady. Alex Rider- misja Stormbreaker” to taki James Bond dla trochę młodszych widzów. Tempo filmu jest nadzwyczaj szybkie. Pełno jest pościgów, strzelanin, zwrotów akcji, efektów specjalnych. Nawiązań do Bonda znajdziemy w filmie sporo. Przede wszystkim podstawą wydarzeń jest afera szpiegowska. Akcja filmu rozgrywa się w Londynie (któremu na potrzeby filmu komputerowo dołożono kilka dziwacznych budynków, pasujących raczej do miasta Batmana niż nobliwej stolicy Królestwa). Myślę, że ten film to klasyka adrenaliny i zachęcam do oglądania.

Angelika Pałubiak, kl. V