Różne wiary

Jesteś tu: » Strona startowa » Prace naszych uczniów » Różne wiary

Różne Wiary


 Często ludzie różnią się kulturą i wyznaniami. I niestety często się przez to poniżają, choć naprawdę bez szczególnego powodu. Człowiek to człowiek, każdy jest taką samą częścią społeczeństwa
  Na świecie jest bardzo dużo wiar, np.: Muzułmanie, Katolicy, Luteranie, Buddyści. Różnią ich kultura i obrzędy, lecz oni wszyscy są ludźmi. Czasem wynikają między nimi konflikty religijne. To normalne, że każdy chce by inni myśleli tak jak on. Tak jednak nie wolno. Wszyscy mają prawo do własnych poglądów i wierzeń. Nikt nie jest gorszy z tego powodu, że wyznaje inną wiarę niż jego otoczenie, lecz niestety, bardzo wielu tego nie rozumie. To jest poważny problem i trzeba powoli zacząć go zwalczać, by społeczeństwo rozumiało się nawzajem. Przez taką nietolerancję może dojść do wielu konfliktów, w tym wojny, która niesie ze sobą zamachy terrorystyczne i wiele innych zagrożeń. Jednym z najgorszych są prześladowania religijne. Miały one już miejsce w czasie dwóch Wojen Światowych, a i teraz również. Jego przykładem są bomby podkładane w np. samolotach czy groźba spalenia Koranu.
  Najgorsze jest to, że często mniejszości wyznaniowe czy kulturalne są poniżane przez ludzi, którzy nawet nie zapoznali się do końca z ich poglądami czy zwyczajami. Co by się komuś stało gdyby troszkę poczytał, powiedział, co mu się nie podoba? Jedyne, co by się zmieniło, to prawdopodobnie jego postępowanie. Naprawdę, nieznane rzeczy nie gryzą.
  Osobiście wydaje mi się, że to jeden z poważniejszych problemów nietolerancji na świecie i bardzo chciałbym by się to zmieniło.


Cyprian Babuśka, kl. IV, pomagała Zuza Grzybowska, kl. VI

Opracowanie: szkolnastrona.pl