Recenzja Sylwii

Jesteś tu: » Strona startowa » Prace naszych uczniów » Recenzja Sylwii

 

"Alicja w Krainie Czarów"

 

"Alicja w Krainie Czarów", to odtworzone dzieło Carolla w troszkę nowszej wersji- na ekranie. Film,przepełniony magią wyreżyserował słynny duet: Tim Burton oraz Johnny Depp, który wcielił się również w jedną z postaci. 

Adaptacja opowiada oczywiście historię dziewczynki Alicji, która miewa piękne sny o `Krainie Czarów`. Pewnego dnia, już jako nastolatka wyrusza w pogoń za białym królikiem z....zegarkiem. Wpada do jego nory i tam zaczyna się przygoda, jej sen staje się prawdziwy... Spotyka fantazyjne postaci- Szalonego Kapelusznika, narwaną mysz, Marcowego Zająca i wiele innych stworzeń. Wszystko było cudownie do czasu, gdy dowiedziała się, że wszyscy mieszkańcy krainy są w niebezpieczeństwie, gdyż zła Królowa Kier i książę Skazeusz chcą zniszczyć świat Alicji. Czy przetrwa i uratuje przyjaciół? O tym dowiecie się, jeśli pójdziecie do kina ;) Oprócz wspaniałej werwy, są sceny grozy- Kapelusznik skazany na ścięcie, śmiechu- mysz i zając rzucają się gałką oczną przy herbacie, smutku- powrót Alicji do realnego świata... jednym słowem wszystko, co potrzebne do dobrego filmu. Jednak więcej szczegółów na temat scen wam nie zdradzę! Zafascynowały mnie również efekty specjalne- film został nagrany w 3D, a więc bohaterzy przenoszą nas do swojego świata i przeżywamy wszystko razem z nimi! Coś, czego wcześniej nie widziałam- u niektórych bohaterów grafika sprawiła, że ciało jest większe od głowy lub na odwrót, Alicja swobodnie mieści się w małym czajniku itp. Przyznam, że byłam szczerze zdziwiona. Ale cóż będę opowiadać? Po prostu zachęcam do obejrzenia, bo warto! Wrażenia gwarantuję niezapomniane. 

Kup duży popcorn, usiądź wygodnie, włóż okulary i przenieś się w świat, w którym jest wszystko możliwe. "Niemożliwe dla niedowiarków!" Burton ponownie udowodnił, że jego fantazja nie zna granic. Miłego seansu życzę!

 

Sylwia Myślińska, kl. VI

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl