W świecie matematyki - pomoce

Jesteś tu: » Strona startowa » Wielka Mała Szkoła » W świecie matematyki - pomoce

W ramach Wielkiej Małej Szkoły realizujemy projekt pt. „W świecie matematyki - pomoce”.

W projekcie biorą udział uczniowie kl. IV – VI. Głównym celem projektu jest wykonanie przez uczniów pomocy naukowych, które będą wykorzystywane na lekcjach matematyki. Uczniowie w grupach planują kolejne działania, mające na celu wykonanie danej pomocy, a następnie ją wykonują.

Do tej pory udało nam się wybrać pomoce jakie chcemy wykonać i przydzielić obowiązki poszczególnym członkom grupy. W ramach zajęć wykonaliśmy już siatki brył, skleiliśmy przykładowe bryły i przygotowaliśmy szkielety wybranych brył. W ramach projektu odwiedziliśmy także ExploraPark w Wałbrzychu, gdzie uczniowie mogli „pobawić się matematyką” przy pomocy różnych eksponatów będących częścią wystawy.