Iluzje optyczne

Jesteś tu: » Strona startowa » Wielka Mała Szkoła » Iluzje optyczne

Projekt „Iluzje optyczne” pomaga uczniom pogłębić wiedzę z zakresu budowy i działania narządu wzroku. Umożliwia im zrozumienie powstawania różnych zjawisk związanych z właściwościami światła oraz wykorzystanie ich naszej codzienności.

Na zajęciach uczniowie zapoznali się z budową oka, testując na sobie jego działanie. Sprawdzali jak wzrok ulega iluzjom optycznym, tworząc również własne. Próbowali zrozumieć widzenie trójwymiarowe, bawiąc się anaglifami. Sprawdzali jakim zjawiskom ulega światło, m.in. załamanie, odbicie. Badając rozchodzenie się światła przez soczewki próbowali zrozumieć na czym polega korekcja wad wzroku. Bawiąc się pryzmatem tworzyli tęczę. Konstruowali również camerę obscurę, pierwowzór aparatu fotograficznego.