Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha we Włodowicach

Klasy I-IV we Wrocławiu

Za nami pierwsza wycieczka do Wrocławia w tym roku szkolnym. Wyjazd zorganizowany przez Samorząd Szkolny przeznaczony był dla uczniów klas I-IV.

Wyjechaliśmy spod szkoły o godzinie ósmej. Po dwugodzinnej podróży dotarliśmy do Sky Tower, gdzie odwiedziliśmy Kolejkowo – największą w Polsce makietę kolejową. Obejrzeliśmy miniatury poszczególnych rejonów Wrocławia oraz innych miejsc w Polsce. Szczególną atrakcją były jeżdżące wszędzie makiety pociągów oraz pływające miniatury statków.

Po Kolejkowie przyszedł czas na główną atrakcję wycieczki – wrocławski Aquapark. Tu czekała nas fantastyczna zabawa na zjeżdżalniach, w leniwej rzece oraz wśród sztucznych morskich fal.

W drodze do Włodowic zajechaliśmy jeszcze do McDonalda, co wielu uczniów przyjęło z entuzjazmem. Po skończonym posiłku wróciliśmy do autokaru i szczęśliwie dotarliśmy pod szkołę. W przyszłym tygodniu na  podobną wycieczkę udają się uczniowie klas V-VIII.